23.03.2013 požár rodinného domu Tupesy

23.03. 2013 01:06
V sobotu v brzkých ranních hodinách byla jednotka SDH Nedakonice vyslána operačním střediskem HZS Zlínského kraje k požáru střechy rodinného domu v Tupesích. Jednotka k požáru vyjela s technikou CAS 24/2500/400 LIAZ v počtu 1+5.

 

Na místo události byla vyslána jednotka profesionálních hasičů stanice Uherské Hradiště se dvěma zásahovými vozidly posílená jednotkami dobrovolných hasičů obcí Nedakovice a Buchlovice a místní jednotkou Tupesy.

Při příjezdu prvních jednotek na místo události bylo zjištěno, že je zasažana část střešní konstrukce přízemního rodinného domu v blízkosti komína. Bližším průzkumem bylo zjištěno, že požárem je zasažena střešní a stropní konstrukce. Na lokalizaci požáru byly nasazeny celkem 3 proudy C52. Hasiči museli zasahovat v dýchacích přístrojích. Na doplnění techniky vodou byla zřízena dálková doprava vody od podzemního hydrantu. Při vyhledávání hydrantu byly nalezeny 3 zcela nefunkční podzemní hydranty. Teprve čtvrtý byl funkční a umožnil zásobování mobilní techniky vodou. 

Po likvidaci požáru se jednotka vrátila na základnu. Při zásahu nedošlo ke zranění členů jednotky ani poškození VPP.

  • IMG_2169
  • IMG_2170
  • IMG_2171
  • IMG_2172
  • IMG_2173