Vítáme Vás na stránkách, které jsou oficiálními stránkami Sboru dobrovoných hasičů Nedakonice. Na těchto stránkách se budeme snažit Vám poskytovat informace o činnosti a práci našeho sboru. Budete mít možnost se zde informovat o práci jednotky SDH obce Nedakonice a také získat užitečné informace z oblasti požární ochrany nebo ochrany obyvatelstva.

24.05.2012 požár lesního porostu u Bzence

Čtvrteční požár lesního porostu na bzenecku hasí stovky hasičů, letecká technika, hasičský tank a další speciální hasičská technika.

Ve čtvrtek 24. května v 16,00 hodin byl na KOPIS HZS JMK nahlášen požár lesního porostu u obce Bzenec na Hodonínsku. Na místo vyjely jednotky profesionálních hasičů z PS Veselí na Moravě, vzhledem k rozsahu požáru byly okamžitě na místo povolány další síly a prostředky. Požár zasáhl lesní porost v kopcovitém terénu, který výrazně ztěžuje hasební práce a dopravu techniky na místo zásahu. Jednotky hasičů se v prvé řadě soustředily na uhašení několika  ohnisek korunového požáru a následně na požár lesního podrostu. Zasažená plocha lesa, která je 200 hektarů, se od čtvrtečního odpoledne v podstatě nezměnila. Díky větrnému počasí se ale již uhašené plochy znovu rozhořely.

22.06. 2012 požár Stříbrnice

{readmorelink}{/readmorelink} 22.06. 2012 15:22
V pátek byla jednotka SDH Nedakonice vyslána operačním střediskem HZS Zlínského kraje k požáru rekreační chaty ve Stříbrnicích PASEKY. Jednotka k požáru vyjela s technikou CAS 24/2500/400 LIAZ v počtu 1+8.