Vítáme Vás na stránkách, které jsou oficiálními stránkami Sboru dobrovoných hasičů Nedakonice. Na těchto stránkách se budeme snažit Vám poskytovat informace o činnosti a práci našeho sboru. Budete mít možnost se zde informovat o práci jednotky SDH obce Nedakonice a také získat užitečné informace z oblasti požární ochrany nebo ochrany obyvatelstva.

16.01.2018 požár RD Boršice

V úterý  16.1.2018 ve 21:18 hod. byla naše jednotka vyslána krajským operačním střediskem HZS Zlínského kraje k požáru rodinného domu do obce Boršice. Jednotka vyjela s technikou CAS 24/2500/400 LIAZ v počtu 1+7.

Naše jednotka přijela na místo současně s hasiči HZS Zlínského kraje  - PS Uh. Hradiště. Na místě zásahu  byl zjištěn požár sazí v komíně rodinného domu u kterého již zasahovala jednotka JSDH Boršice.  Naše jednotka zůstala v záloze na místě zásahu a následně se vrátila na základnu.

24.05.2012 požár lesního porostu u Bzence

Čtvrteční požár lesního porostu na bzenecku hasí stovky hasičů, letecká technika, hasičský tank a další speciální hasičská technika.

Ve čtvrtek 24. května v 16,00 hodin byl na KOPIS HZS JMK nahlášen požár lesního porostu u obce Bzenec na Hodonínsku. Na místo vyjely jednotky profesionálních hasičů z PS Veselí na Moravě, vzhledem k rozsahu požáru byly okamžitě na místo povolány další síly a prostředky. Požár zasáhl lesní porost v kopcovitém terénu, který výrazně ztěžuje hasební práce a dopravu techniky na místo zásahu. Jednotky hasičů se v prvé řadě soustředily na uhašení několika  ohnisek korunového požáru a následně na požár lesního podrostu. Zasažená plocha lesa, která je 200 hektarů, se od čtvrtečního odpoledne v podstatě nezměnila. Díky větrnému počasí se ale již uhašené plochy znovu rozhořely.