Novinky

14.6.2014 Soutěž nezdravotnických složek IZS

V sobotu 14. června proběhla v Kostelanech nad Moravou soutěž nezdravotnických složek IZS. Soutěž byla rozdělena na část zdravotní a fyzickou.

 

Ve zdravotní části byla hodnocena správnost a rychlost poskytnutí první pomoci zraněným osobám. Zranění bylo simulováno studentkami ze zdravotní školy ze Zlína a připomínalo skutečné zranění včetně chování pacienta po úrazu. Jednalo se např. o ošetření těžkého úrazu cyklisty po pádu z kola s poruchou vědomí, ošetření dělníka po pádu z výšky s řezným poraněním, ale také provádění resuscitace na figuríně.
V této části naše jednotka obsadila celkové 2. místo.

Fyzická část byla rozdělena na 200 metrů dlouhé trati na různé disciplíny.
Pro soutěžící bylo připraveno vylezení po žebříku na podestu 3 metry vysokou s vytáhnutím na laně dvou hadic ,,B“,  překonání dvoumetrové bariéry,  40 krát úder kladivem 6 kg v Hamer boxu, dokončení sání na čerpadle PS12 o jeden díl savice a sací koš, přenešení dvou barelů á 25 kg na vzdálenost 25-ti metrů a další kombinace úkolů s hadicemi.
Zde byl rozhodující čas splnění všech úkolů a z naší jednotky si nejlépe vedl Adam Dvouletý a Vojtěch Štěrba s umístěním na 3.a 4. místě.

V průběhu celého odpoledne byla vystavena k prohlédnutí technika Zdravotní záchranné služby, dobrovolných hasičů a Policie ČR.

Výsledky soutěže družstev zde

Výsledky soutěže jednotlivců zde