23.03.2022 Požár lesního porostu Medlovice

Ve středu 23.03.2022 v 14:14 hod. byla naše jednotka vyslána krajským operačním střediskem HZS Zlínského kraje k požáru trávy a lesního porostu do obce Medlovice. Jednotka vyjela s technikou CAS 24/2500/400 LIAZ.

Po příjezdu n místo bylo zjištěno, že po vypalování trávy se oheň rozšířil na lesní porost. Členové se ihned zapojili do hasebních prací a byla doplněna voda do CAS UH. Na místě se nacházela popálená osoba kterou pomohli členové přenést k přivolanému vrtulníku k následnému transportu do nemocnice. 

zdroj FB HZS ZLK

Další vypalování trávy si vyžádalo přivolání vrtulníku pro popáleného seniora, který dnes dělal pořádek na svém pozemku avšak nedaleko lesa v katastrálním území Medlovic na Uherskohradišťsku. Díky větru se požár rychle šířil právě ve směru k lesnímu porostu. Na místo byli vysláni profesionální hasiči z Uherského Hradiště společně s dobrovolnými hasiči z Osvětiman, Buchlovic, Boršic a Nedakonic. Velitel zásahu vyhlásil druhý stupeň požárního poplachu.

S pomocí osmi hasebních proudů vody měli hasiči požár za chvíli pod kontrolou. Poté pomocí termokamery hledali skrytá ohniska, která prolévali vodou. I zde byl problém s dovozem vody, pro kterou hasiči museli kyvadlově dojíždět až do samotné obce Medlovice. (LJ)  
 
  • received_1617223125302685